3 japoniški kvapai vidinei pusiausvyrai
Japonijoje nuo seno semiamasi energijos bei sveikatos iš gamtos. Net ir šventyklos statomos atsižvelgiant ne tik į medienos tvirtumą ar apdirbimo lengvumą, bet ir pagal jos terapines savybes. Renkamasi tokius medžius, kurie skleidžia atpalaiduojantį ir balansuojantį poveikį, tad rekomenduojame 3 japoniškus kvapus, kurie ypač svarbūs šiuo pandeminiu ir lėtinio nerimo laikotarpiu, nes padeda pakelti nuotaiką ir susigrąžinti ramybės jausmą.
Kvapusis „Yuzu“ – žiemos sezono karalius
„Yuzu“ – tai visoje Japonijoje paplitęs geltonas vaisius ir augalas, vadinamas kvapiuoju mandarinu, nors tai greičiau citrinos ir mandarino mišinys. Žiemą, viena mėgstamiausių japonų pramogų – „Yuzu“ vonios, pilnos tiesiog į keturias dalis perpjautų vaisių. Ne mažiau mėgiamas ir gaivus „Yuzu“ eterinis aliejus, kuris pakelia nuotaiką, mažina nerimą, nusivylimą ir įtampą. Žinoma, eteriniai aliejai populiarūs bet kuriuo metų laiku, nes jie turi labai gaivų, citrusinių vaisių aromatą, kuris pakelia nuotaiką, mažina nerimą, nusivylimą ir įtampą. Kitaip sakant – suteikia tai, ko labiausiai reikia šiuo metu. „Yuzu“ – tai japoniškas auksas, kuriuo skaninama viskas – arbatos, padažai, šokoladai, gėrimai ir, žinoma, pats gyvenimas.
Šventasis „hinoki“ – panėrimas į miško gilumą
„Hinoki“ – tai bukasis puskiparisis, kilęs iš centrinės Japonijos. Ugnies medžiu vadinamas „hinoki“ yra vienas iš penkių šventųjų medžių, kurio mediena nuo seno buvo naudojama šventykloms, rūmams ar pirtims statyti. Iš šios medienos pastatyta ir švenčiausia šintoistinė Japonijos šventykla – Didžioji Isė. Ne mažiau vertinamas ir „hinoki“ eterinis aliejus, nes jis atpalaiduoja, ramina, įžemina, o tuo pačiu pakelia nuotaiką ir suteikia energijos. Iš kamieno išgaunamo eterinio aliejaus kvapas yra mediškas ir aštrus, o šakų ir lapų eterinis aliejus turi švelnią ir gaivią žalią natą. Grynas „hinoki“ aliejus daugeliui būna per aštrus, tačiau mišiniuose jis atsiskleidžia daug švelniau ir leidžia maloniai pasinerti į Japonijos miškų gilumą.
Japoniškas kedras „sugi“ – sielos stiprybei
„Sugi“ – tai japoniškas kedras, kuris yra nacionalinis Japonijos medis. Jis užauga iki 70 m aukščio ir dažnai auga šalia šventyklų bei šventovių. Jis vertinamas ir dėl savo medienos, ir kvapo, kuris yra švelnus, gaivus, lengvas, tačiau tuo pačiu gilus ir balzamiškas. Įkvėpę „Sugi“ aromato pajusite gaivumą ir atsipalaidavimą, nes šis, japoniškas kedras stiprina sielą ir padeda išlaikyti pusiausvyrą. Kaip ir medis, kuris ištvėrė įvairias natūralias aplinkas, taip ir kvapas yra gerai subalansuotas ir primena pasivaikščiojimą mišku. Jo aromatas dar labiau išryškėja mišiniuose su paprastuoju kedru, pušimi, kadagiu ar rozmarinu.