top of page
Hokkaido pipirmėtė - saugoma, mylima ir garbinama 
mint-1713223_1280.jpg

Nuo senų senovės mėtos Japonijoje buvo naudojamos gydant kvėpavimo takų problemas, įskaitant peršalimą, kosulį, bronchitą, burnos ir gerklės skausmus. Iki pat dabar vertinamas jos raminantis poveikis ir esant galvos skausmams, spazmams, karščiavimui ar infekcijoms. Gryname Hokaidos pipirmėtės eteriniame aliejuje mentolis sudaro net 95 proc. viso aromato, tačiau „Hokkaido Hakka“ mišinyje mentolis lemia maždaug du trečdalius viso kvapo, tad jis atgaivina kūną bei mintis kur kas švelniau nei grynas eterinis aliejus ir palieka nostalgišką įspūdį.

Saugomas miesto pasididžiavimas

Japonijos mėtų eterinis aliejus išgaunamas iš Takinoue mieste augančios pipirmėtės lapų ir stiebų. Takinoue yra nedidelis miestelis, esantis Hokaido salos šiaurinėje dalyje, įsikūręs tarp kalnų, tarpeklių ir krioklių. Kvapniuoju miesteliu vadinamame Takinoue visus keturis metų laikus galima atpažinti pagal skirtingą aromatą. Rudenį atsiskleidžia miško, žiemą – žemės kvapas, pavasaris kvepia flioksais, o vasara – miestelį garsinančiomis mėtomis, mat čia užauginama 95 proc. viso Japonijos mėtų derliaus.  

Vienintelė tokia rūšis pasaulyje

Hokaido pipirmėtės yra surenkamos rugsėjo mėnesį. Prieš distiliaciją mėtų lapai ir stiebai išdžiovinami natūraliu būdu – paliekant juos išdžiūti ant žemės. Tam prireikia 2 – 3 savaičių, kas šiais laikais yra labai neefektyvu, kai yra specialiai tam skirtų džiovintuvų, tačiau lėtas ir kruopštus džiovinimas leidžia išsaugoti visas subtiliąsias eterinio aliejaus daleles ir užtikrinti jo kokybę. Hokaido pipirmėtės augintojai veikia vieningai ir distiliacijai naudoja viešuosius įrenginius. Iš 800 kg džiovintos mėtos išgaunama tik 8 kg eterinio aliejaus. Šis brangus aliejus yra tarsi visų pipirmėtės augintojų kraujas ir jausmų išraiška.

Gaivinantis pojūtis su švelniu saldumu

Hokaido pipirmėtė yra Japoniškos mėtos ir vakarietiškos pipirmėtės „Juodosios mėtos“ derinys. Lapeliai yra ovalios formos, o žiedai – blyškiai violetiniai. Gryna Hokaido pipirmėtė gali priminti dantų pastą, tačiau jos aromatas mišiniuose tampa daug švelnesnis ir malonesnis, paliekantis gaivos pojūtį tarsi lengvas vėjelis, atskridęs nuo Hokaido laukų.

JB05 HOKKAIDO HAKKA galite įsigyti mūsų e-parduotuvėje čia

bottom of page